Zastanów się nad swoją karierą

Zawsze pamiętaj o celu swojej kariery, co może być pewnym utrudnieniem, ale będzie bardzo ważne w Twojej życiowej wędrówce.

Czy powinieneś pozwolić innym na planowanie drogi rozwoju swojej kariery?

Pytanie to zadał Robert Kiyosaki na spotkaniu z przedstawicielami świata biznesu. Każdy z nas próbował sformułować na nie odpowiedź. Moje myśli wypełniły takie rozważania:

» Co, tak naprawdę, chcę robić?

» A jeśli nie wiem – to jakie mogą być tego konsekwencje?

Robert zadał trzy pytania pomocnicze, aby naprowadzić nas na cel:

» Co, tak naprawdę, uwielbiasz?

» Czego nie lubisz?

» Jaki posiadasz talent?

Następnie połączył to w całość:

“Jak możesz wykorzystać swój talent, aby robić to, co lubisz oraz zaradzić temu, czego nie lubisz w otaczającym Cię świecie?”.

I ponownie zadawał pytania pomocnicze:

» Co, tak naprawdę, uwielbiasz?

» Co lubisz robić?

» Cóż takiego dawało by Ci tyle energii, że codziennie wyskakiwałbyś z łóżka i pędził, aby to
robić?

» Za co byłbyś skłonny zapłacić, abyś tylko mógł to robić?

» Czego nie lubisz?

» Czego, w otaczającym Cię świecie, naprawdę nie cierpisz?

» Co, tak naprawdę, doprowadza Cię do białej gorączki?

» Za co, dałbyś wszystko, aby można było to naprawić?

» Jaki posiadasz talent?

» Każdy z nas rodzi się z określonymi uzdolnieniami.

Często przyjmujemy to za normalną rzecz, podczas gdy inni ludzie zachwycają się naszym talentem. Jaki Ty posiadasz talent?

» Jakie są Twoje uzdolnienia, zdaniem ludzi, którzy Cię znają?

Próba odpowiedzi na powyższe pytania wywołuje dalsze pytania. Zastanów się nad ludźmi, których znasz, dla których życie i ich praca są pasją.

» Czy zauważyłeś, jak pasja życia i wykonywanego zajęcia dodaje im energii i jak bardzo są
przywiązani do tego, co robią?

» Czy zauważyłeś, że gdy robisz coś, co sprawia ci przyjemność – osiągasz wspaniałe rezultaty?

Poświęć więc trochę czasu i odpowiedz sobie na wszystkie zadane tu pytania. Pomogą Ci one sprecyzować, czy jesteś na właściwej drodze do osiągnięcia sukcesu. Wskażą Ci też te elementy, które należy skorygować, jeśli chcesz być naprawdę zadowolony z tego, jak żyjesz i czym się zajmujesz.

Nie rób niczego dla pieniędzy. Cokolwiek robisz, prowadź taką działalność, w jakiej możesz wykorzystać swój talent i jaka naprawdę sprawia Ci przyjemność. Jeżeli uwzględnisz te aspekty w swojej karierze – pieniądze będą towarzyszyły Ci w tej drodze.

O AUTORZE: Robert Kiyosaki, autor książki “Bogaty ojciec, Biedny ojciec” to inwestor, biznesmen i nauczyciel. Uczy innych, jak sprawić, aby pieniądze ciężko pracowały dla nas, a nie my dla pieniędzy. Sprzeciwia się tradycyjnemu postrzeganiu finansów i inwestowania. Twierdzi, że często powtarzana rada – zdobądź dobrze płatną pracę, wytrwale pracuj, oszczędzaj, spłacaj długi i inwestuj długoterminowo – jest przestarzała. Aby poznać prawie wszystkie sekrety Bogatego ojca i Roberta Kiyosaki, odwiedź stronę: www.bogatyojciec.pl

Leave a Reply

This entry was posted on Thursday, June 23rd, 2016 at 05:09 and is filed under Kiyosaki, książki. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.