W jaki sposób wykorzystać wiedzę zdobytą na studiach?

Wielu studentów pyta jak mogę wykorzystać wiedzę zdobytą na studiach, aby zacząć działalność gospodarczą lub zacząć zarabiać dodatkowe pieniądze po godzinach. Z odpowiedzią na to pytania często mają trudność osoby po studiach humanistycznych: polonistyka, historia, dziennikarstwo. Postanowiłem podsunąć jeden z prostych do wdrożenia pomysłów. Odsyłam Cię do mojej prezentacji pt: „ Jak zacząć działać kiedy nie mam kapitału”, którą opublikowałem kilka miesięcy temu.

W prezentacji wspominam o możliwości prowadzenia bloga eksperckiego. Wykorzystując swoje doświadczenie możesz z czasem zacząć zarabiać na blogu. Jeżeli jesteś humanistą, możesz umieszczać na nim np. recenzje książek w ramach programu partnerskiego Wydawnictwa „Złote Myśli”. Każda osoba która zakupi książkę z Twojego polecenia oznacza dla Ciebie prowizję od kilku do kilkunastu złotych. Możesz promować produkty z dowolnego programu partnerskiego.Klikając tutaj znajdziesz porównywarkę programów partnerskich.

Ważne jest to, aby program zapewniał uczciwe zarobki. Nie może być to program który oferuje kwoty rzędu 5 groszy (za kliknięcie w baner reklamowy czy też za pozyskanie subskrybenta). W przypadku książek powinno być to nie mniej niż 20% ceny netto.
W przypadku droższych produktów procent będzie niższy. Ale o nich na razie nie wspominam. Celowo skoncentrowałem się na książkach i poradnikach, ponieważ uważam, że humaniście najprościej będzie na nich zarobić.

Zaletą tego zajęcia jest to, że można wykonywać w wolnych chwilach. Nie trzeba zakładać działalności gospodarczej. Zupełnie legalnie możesz wykonywać je jako osoba fizyczna. Odprowadzanie podatków będzie należało do obowiązków organizatora programu partnerskiego z którym podpisujecie umowę na promowanie towarów lub usług.

P.S.: Poniżej przygotowałem dla Ciebie krótki film instruktażowy pt:
„Jak założyć bloga w serwisie blogger”

Leave a Reply

This entry was posted on Sunday, May 29th, 2016 at 16:25 and is filed under blog ekspercki, marketing, zarabianie na blogu. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.