Zainwestuj czas w naukę Worda i Excela

Wielu osobom się wydaje, że doskonale znają programy MS Word i MS Excel. Niestety często widzę, na prowadzonych przeze mnie zajęciach, że wiele osób nie do końca radzi sobie z Excelem.  Ostatnio znalazłem  stronę internetową, która oferuje naukę efektywnej pracy z Wordem i Excelem. Każdy uczestnik, kiedy i gdzie chce odbyć kurs, a po jego ukończeniu otrzymuje stosowne zaświadczenie.

Tak naprawdę większość z nas nie zna możliwości Excela. Przy jego pomocy można zautomatyzować i usprawnić każde działanie informatyczne np.: liczenie, analizowanie danych, zarządzanie produkcją, magazynem, automatyczne wystawianie faktur, generowanie kodów kreskowych itd. Zamiast tracić czas na ręczne wykonywanie rzeczy które można zautomatyzować lub kupno drogich programów należy nauczyć się korzystać z narzędzi które mamy pod ręką.

Zawsze powtarzam moim studentom, że inwestycja czasu w naukę bezwzrokowego pisania na klawiaturze zwróci się bardzo szybko. Pisałem też o tym w mojej publikacji pt: Efektywne Zarządzanie Czasem”. Tak samo jest z inwestycją w naukę obsługi edytora tekstu czy też arkusza kalkulacyjnego – pozwoli wykonywać wiele czynności związanych z pisaniem, liczeniem szybciej i łatwiej.

Comments are closed.

This entry was posted on Saturday, June 25th, 2016 at 16:20 and is filed under zarządzanie czasem. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.