Pytania podczas rozmowy o pracę

Wczoraj spotkałem się z kolegą który pracuje w UK. Opowiadał o swojej pracy. Powiedział, że nie rozumie dziwnych pytań zadawanych przez przez polskich pracodawców na rozmowach kwalifikacyjnych: “Dlaczego chce Pani pracować w naszej firmie?”, czy też “Ile chce Pan zarabiać?”. Kolega ma założenie, że w przypadku gdy pracodawca nie podaje wynagrodzenia on nie wysyła swoich dokumentów aplikacyjnych. Jest to słuszne założenie. Podanie widełek płacowych to kwestia szacunku dla czasu osoby poszukującej pracy. Dlaczego u nas nie podają oferowanego wynagrodzenia. Zamiast tego zadają dziwne pytania:

– “ile chciałby Pan zarabiać?”.
– Milion dolarów” tak należy odpowiedzieć.

Każdy ma przewidziany jakiś budżet na zatrudnienie pracownika. Jeżeli wyraźnie nie poda oferowanego wynagrodzenia to po przejściu całego procesu rekrutacyjnego może się okazać, że kandydat stracił czas bo oferowane warunki w ogóle go nie interesują. Drugie oryginalne pytanie:
-“Dlaczego zdecydował się Pan odpowiedzieć na nasze ogłoszenie”
-“Ponieważ umieściliście ogłoszenie”.

 

Comments are closed.

This entry was posted on Friday, June 24th, 2016 at 04:06 and is filed under firma. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.