Ludzie płacą za oglądanie reklam, czyli na czym polega sukces gazety Anonse?

Gazeta bezpłatnych ogłoszeń ma ciekawy model biznesowy. Ludzie mogą dodać bezpłatnie ogłoszenie. Natomiast koszty działalności pokrywają osoby czytające ogłoszenia kupując gazetę. Jednym słowem płacą za oglądanie ogłoszeń, reklam.

Co powoduje, że ludzie chcą płacić za czytanie reklam. Przecież w internecie jest dużo stron z reklamami. Ludzie płacą za czytanie ogłoszeń ponieważ gazeta zawiera mnóstwo posegregowanych i jednocześnie aktualnych ogłoszeń. Osoba która poszukuje samochodu, nieruchomości, usługodawców itd., chce zazwyczaj przejrzeć mnóstwo ogłoszeń w danej kategorii. Często są to osoby, które nie korzystają z internetu. Są to osoby w różnym wieku. Jednocześnie ogłoszenia łatwo porównać pod względem ceny czy też innych parametrów jak np. w przypadku samochodu rok produkcji, pojemność silnika.

Firma postawiła na początku na możliwość dodawania ogłoszeń drobnych. Ogłoszeń jest dużo i są aktualne. Sukces gazety polega tak naprawdę na łatwości dodawania ogłoszeń. Firma nie zaniedbuje żadnego z kanałów. Ogłoszenia można dodawać telefonicznie, wrzucając wypełniony kupon do żółtej skrzynki, poprzez internet, lub poprzez sms. Aby dodać ogłoszenie w gazecie Anonse w przeciwieństwie do ogłoszeń umieszczanych w internecie nie trzeba się rejestrować. Ogłoszeniodawcy są anonimowi. Oczywiście nie jest to jedyna zmienna sukcesu tej gazety mimo, że jest moim zdaniem kluczowa. Strategie różnych firm próbowały opierać się na podobnym modelu. W przypadku Anonsów ważny był także czas wejścia na rynek. Na początku była to niewielka gazetka. Twórcy postawili wyłącznie na ogłoszenia. Żadnych artykułów, porad itd. Tylko i wyłącznie ogłoszenia. Niektórzy marketerzy nazywają to power of less. Dzięki temu gazeta kojarzona jest wyłącznie z ogłoszeniami. Dzięki temu nie rozmyli jej wizerunku. Wyraźnie wypozycjonowali ją w świadomości klientów jako serwis ogłoszeniowy.

3 Responses to “Ludzie płacą za oglądanie reklam, czyli na czym polega sukces gazety Anonse?”

 1. tomasz Says:

  Model biznesowych naprawdę ciekawy aczkolwiek jak nowa firma chciałaby go zastosować to raczej by się nie powiodło.

 2. wayfarer Says:

  Oczywiście, odpowiedni pomysł do jeszcze za mało. O sukcesie przedsięwzięcia decyduje także odpowiedni czas i miejsce realizacji. Teraz już ta nisza rynkowa jest zagospodarowana.

 3. hero Says:

  Gazeta Anonse rozpoczęła swoją działalność na początku lat dziewięćdziesiątych. Wtedy rynek był bardziej chłonny niż teraz. Mając inicjatywę łatwiej było rozpocząć działalność.
  Teraz na każdym kroku konkurencja. Dlatego oprócz pomysłu potrzebny jest duży kapitał.

Leave a Reply

This entry was posted on Friday, June 3rd, 2016 at 16:36 and is filed under biznes, firma, pomysł na biznes, reklama. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.