Jak znaleźć rynek na oferowane produkty?

nowy produktZapewne słyszałeś wiele razy, że prościej i taniej jest utrzymać klienta niż znaleźć nowego. Zaproponować mu nowe produkty (własne, lub z wybranego programu partnerskiego) niż szukać nowych klientów na dotychczasowy produkt.

Jak znaleźć klienta, któremu można zaproponować różne produkty? Jaki to klient jaka to branża. Co będzie cechą wspólną – mówiąc językiem matematycznym co będzie wspólnym mianownikiem naszych klientów: wiek, zainteresowania, a może tło życiowe.
Jakie produkty komplementarne mogą być potrzebne naszym klientom. Co można zaproponować klientom jako uzupełnienie oferty.

Możesz przykładowo skupić się na osobach planujących ślub, wesele. Te osoby potrzebują wielu usług dodatkowych np. fotografie, dekoracje ślubne, wynajem limuzyn, usługi cateringowe. Jeżeli nie świadczysz tego rodzaju usług i nie zamierzasz możesz np. skupić się na tej branży i oferować poradniki przydatne osobom biorącym ślub. Np. dotyczące organizacji wesela, kupna mieszkania, pięknego wyglądu.

Z czasem możesz nawiązać kontakt z osobą wynajmującą limuzyny, która w zamian za prowizję zacznie reklamować się u Ciebie, lub polecać z kolei Twoje książki. Możesz także wzbogacić stronę o przepisy kulinarne, kosmetyczne itd.

Branża ślubna to jest tylko jeden z przykładów. Możesz skoncentrować się na osobach poszukujących mieszkań. Jako usługę dodatkową możesz zaoferować im kredyty, (zapisując się do programu partnerskiego wybranej instytucji finansowej). Zaletą jest to że, nie musisz posiadać zarejestrowanej działalności finansowej. Przystępując do programu partnerskiego podpisujesz umowę o dzieło. Prowadzący program partnerski dokona za Ciebie wpłat zaliczek tytułem podatku dochodowego.

Przykładowe programy partnerskie znajdziesz na stronach:
Programu Wydawnictwa Złote Myśli
Programu Aukcji Kredytowych

One Response to “Jak znaleźć rynek na oferowane produkty?”

  1. program partnerski Says:

    trzeba wyjść do klientów z otwartymi rękami, sami nas nie znajdą

Leave a Reply

This entry was posted on Tuesday, June 21st, 2016 at 16:12 and is filed under marketing, sprzedaż. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.