„Gwarancja najniższej raty” – jak to faktycznie działa?

Alior Bank  w swojej reklamie kredytów i pożyczek podkreśla, że jeśli przed skorzystaniem z jego oferty lub nawet 2 tygodnie później inny bank zaoferuje klientowi mniejszą ratę, Alior Bank przebije ofertę i przedstawi lepsze warunki.  Klient otrzyma wtedy niższą ratę przy takim samym okresie kredytowania i kwocie pożyczki.

Aby tak się stało wystarczy, że klient który przyjdzie do Alior Banku przedstawi formularz informacyjny z innego banku wypełniony zgodnie z ustawą o kredycie konsumenckim. Formularz ten powinien potwierdzać warunki wnioskowanej pożyczki gotówkowej oraz zawierać informacje m.in. o całkowitej kwocie pożyczki, liczbie i wysokości rat, stopie oprocentowania, RRSO i wysokości ubezpieczenia.

Aby faktycznie móc skorzystać z tej oferty klient zaciągając pożyczkę w Alior Banku musi opłacić składkę ubezpieczenia na życie. W przypadku kiedy klient znajdzie tańszy kredyt lub pożyczkę musi przedstawić formularz potwierdzający warunki wnioskowanej w innym banku pożyczki zawierającej ubezpieczenie na życie. W tej sytuacji może się okazać, że nie tak prosto będzie znaleźć inną porównywalną ofertę która upoważni do skorzystania z promocji. Zresztą zobacz jak to działa w rzeczywistości i przekonaj się sam.

Comments are closed.

This entry was posted on Wednesday, May 25th, 2016 at 03:56 and is filed under banki, kredyty. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.